Twój koszyk jest pusty.

SOMEART
CZAS ROZPADU

→ 04.09.2020. Start 19:00
← Do 30.09.2020.

Po roku, ze swoją malarską twórczością, wraca do Galerii Zacnie Someart. Artysta znany jest głównie ze swojego street art’owego cyklu Friendly Faces, widocznego w przeróżnych miastach na całym świecie. To właśnie m.in. jego zamiłowanie do podróży było inspiracją do stworzenia dzieł na nadchodzącą wystawę. Someart, w trakcie swojej wystawy solowej, pokaże się widzom z zupełnie innej strony, ukazując swoją wizję świata na płótnach. Zapraszamy na wernisaż, pełen intrygujących nowości, już 4 września. Po wernisażu, wystawa będzie dostępna do 30.09, w określonych dniach, w których jest otwarta Galeria Zacnie dla zwiedzających.

Lawirując pomiędzy spokojem, a gniewem lockdown’u, odhaczając wschody i zachody kolejnych dni. Sięgając do archiwum analogowych zdjeć, z pragnieniem powrotu do tych miejsc, które były jeszcze tak niedawno osiągalne. Pragnienie bycia ‚tam' a nie ‚tu’. Rozpad mentalny, a może rozpad globalny. Ułamek sekundy, czy może długie dni i miesiące, a nawet lata. Czas jest względny. Ile trwa twój czas rozpadu?
.
Someart skupił się na szeroko pojętym malarstwie, wyklejaniu vlakatów oraz fotografii analogowej. Interesuje się teorią strun i wielowymiarowością przestrzeni. Jego prace malarskie są próbą przedstawienia świata, w którym dostrzegalne są wyższe wymiary. Najczęstszymi obserwatorami tych wymiarów są zwierzęta, które zdaniem artysty, widzą znacznie więcej niż ludzie. Złoty ośmiościan to znak, którym posługuje się do przedstawiania niedostrzegalnych przez ludzi wyższych wymiarów, bryła Platońska.
.
Prace artysty prezentowane były w takich galeriach jak: Pure Evil Gallery - London, Centrum Kultury Zamek – Poznań, Microsoft Store NYC Flagship - Nowy Jork, WellHung - Londyn, Centrum Promocji Kultrury - Warszawa,
.
O napoje bezalkoholowe zadba Hultaj.co
Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje Freshmag