Twój koszyk jest pusty.

Dumin___
Dust

→ 13.05.2022. Start 19:00
← Do 13.07.2022.

Dumin - urodzony w 1987 roku w Poznaniu. Magister Sztuki, absolwent Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Dumin jest twórcą unikającym jednoznacznej klasyfikacji. Balansując pomiędzy designem i sztuką realizuje jednocześnie projekty z zakresu street-art’u, malarstwa, wzornictwa, architektury, grafiki oraz szeroko rozumianego digital art’u. Jak mówi sam artysta: „sporo tego, ale tworzenie najzwyczajniej sprawia mi przyjemność. To wszystko jest moim sposobem na życie i wyrazem myślenia o otaczającym nas świecie”.

„W serii obrazów „DUST” wykorzystuję istotę narzędzia jakim jest spray. Rozpylaną farbą ilustruję odczucia na temat własnych emocji. Wprawa, którą nabyłem w posługiwaniu się sprayem umożliwiła mi w czystej formie przenosić dany stan emocjonalny na płótno.
Sam akt twórczy jest spontaniczny i niezaplanowany. Rozpylam farbę wielowarstwowo na płasko leżące płótno, przez co jest w tym pewna przypadkowość i niepowtarzalność. Celowo zamykam je w podobnych formatach, gdyż kompletnie nie ma to znaczenia w przekazie, który formułuję. Najistotniejsza jest kwestia samych połączeń kolorystycznych i odbioru widza, często zgoła odmienny od mojego. Ukazuje to zróżnicowanie odbioru i mnogość interpretacji.
Unikam figuratywnych treści i powtórzeń rzeczywistości, co otwiera przestrzeń do interpretacji prac. Są one efektem naszych wcześniejszych przeżyć, dlatego dla każdego mogą oznaczać coś innego, a ich odbiór również może ulegać zmianie. Obserwując prace po czasie dostrzegam inne formy i połączenia, tym samym odkrywam je na nowo. Oglądane na żywo mają dużo mocniejsze i lepsze oddziaływanie. Dla mnie to miara intencji i szczerości twórczej.”

dumin.eu

www.instagram.com/dumin___/

www.instagram.com/dumin_design/

Wystawa zakończyła się dnia 13.07.2022 r.. Aktualne wystawy można oglądać w godzinach otwarcia Galerii Zacnie (wtorki i środy 12 - 18). W pozostałe dni zachęcamy do umówienia się indywidualnie.