Twój koszyk jest pusty.

Bartek Stypka
LET IT BURN

→ 21.04.2023. Start 19:00
← Do 16.06.2023.

Serdecznie zapraszamy na wystawę malarstwa i grafiki.
___
BARTŁOMIEJ STYPKA
LET IT BURN
___
Bartek o wystawie:
„Będzie to wystawa dość multimedialna, ponieważ obok konwencjonalnych w swojej formie obrazów namalowanych na płótnach lub blachach pojawią się prace zasilane elektrycznie będące również źródłem światła. Pomysł na obrazy, które świecą własnym światłem wziął się z potrzeby przeniesienia pięknego efektu podświetlenia transparentnych obiektów światłem zachodzącego słońca do przestrzeni wystawienniczej. Przeniesienie to - próbę stworzenia "sztucznego zachodu słońca" uważam za udaną. Tytuł wystawy nawiązuje nie tylko do luminacji. Myśląc o płomieniu, spalaniu i wypalaniu mam przede wszystkim na myśli kontemplację trwania - spokojnego świętowania Wielkiego Finału jakim jest tu i teraz. Prace, jakie pokażę na wystawie w Galerii Zacnie w Poznaniu będą niezmiennie o obserwowanym przeze mnie punkcie, w którym przecina się ludzka kultura z naturą.”
___
IG: https://www.instagram.com/bartekstypka/
___
Urodził się w 1983 roku w Częstochowie. Od najmłodszych lat zainteresowany był wizualnymi działaniami w przestrzeni miejskiej, w tym szeroko pojętym graffiti. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych następnie studia na kierunku Komunikacji Wizualnej zdobywając tytuł Magistra Sztuki. Jego podstawową techniką stał się z czasem ręcznie wycinany szablon. W latach 2006-2017 współtworzył artystyczny projekt “Monstfur” skupiający się przede wszystkim na graficzno - malarskich realizacjach w przestrzeni publicznej. Obecnie Bartek koncentruje się na prowadzeniu autorskiej pracowni malarskiej, jednak twórczość w przestrzeni publicznej wciąż jest mu bliska.
___
Wystawę klasycznie otwieramy wernisażem przy winku i zacnej atmosferze towarzyskiej. Zapraszamy do wspólnego spędzenia z nami tego wieczoru. W dzień wernisażu będziemy na Was czekać od 19:00 do 23:00, po czym zamykamy wrota i do oglądania wystawy zapraszać Was będziemy w standardowych godzinach otwarcia Galerii Zacnie (wtorki i środy w godz. 12:00 - 18:00). W pozostałe dni zachęcamy do umówienia się indywidualnie. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego sklepu internetowego www.galeriazacnie.pl. Będziemy informować Was na FB i IG kiedy prace Bartka będą już dostępne do kupienia przez nasz sklep www.

Kurator wystawy: Someart

Do zobaczenia na wernisażu!
Galeria Zacnie