Twój koszyk jest pusty.

Chazme

Daniel Kalinski aka CHAZME lub CHAZME 718. Malarz, grafik, architekt, twórca murali i artysta street-art. Urodzony w 1980 r. w Laufen w Szwajcarii, obecnie mieszka i tworzy w Warszawie. Absolwent Wydziału Architektury na Politechnice Warszawskiej. Po studiach zajął się sztuką uliczną, w ciągu kilku lat stając się jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci na polskiej scenie street-art. Jego murale można podziwiać na ścianach miast na całym świecie, m.in. w Kolonii, Waszyngtonie, Budapeszcie, Glasgow czy Berlinie oraz w galeriach Paryża, San Francisco, Dusseldorfu, Los Angeles i Rzymu.

Karierę rozpoczynał jako artysta graffiti, wkrótce jednak zwrócił się w stronę abstrakcjonizmu. Klasyczne wykształcenie nie pozostało bez wpływu na jego twórczość – styl Chazmego przesycony jest surrealistyczną, złożoną geometrią nawiązującą do współczesnej urbanistyki, którą ten artysta poddaje nieustannej krytyce i dekonstrukcji. Znakiem rozpoznawczym pozostają dystopijne, poetyckie kompozycje, labirynty kształtów i barw, w których formy geometryczne dominują nad człowiekiem – w jego twórczości prawie nieobecnym.

Jako urbanista, Chazme szczególny nacisk kładzie na spójność swoich prac z otoczeniem i przestrzenią, w której są prezentowane. Dopiero dopełniając się nawzajem tworzą nierozerwalną całość, pozwalającą w pełni zrozumieć złożoną estetykę tego artysty.

W swojej twórczości operuje wieloma technikami – od klasycznego malarstwa na płótnie po zróżnicowane formy kolażu i asamblaż

chazme.org