Twój koszyk jest pusty.

SOMEART

Someart, po ukończeniu kilku szkół artystycznych, skupił się na szeroko pojętym malarstwie, wyklejaniu vlakatów oraz fotografii analogowej. Interesuje się teorią strun i wielowymiarowością przestrzeni. Jego prace malarskie są próbą przedstawienia świata, w którym dostrzegalne są wyższe wymiary.

Ośmiościan to znak, którym posługuje się do przedstawiania niedostrzegalnych przez ludzi wyższych wymiarow, bryła Platońska. Sam ‘znak’ przedstawiany jest w różnych lokalizacjach. Czasami jest tylko obserwatorem, wyłącznie analizując i badając nasz odrealniony świat. Z kolei innym razem sieje zniszczenie i niepokój.

Innym, długoterminowym, ulicznym projektem artysty są vlepki i vlakaty, będące zarazem przenośną, naścienną wizytówką Someart’a. Przedstawiają ludzkie głowy, twarze obcych i znajomych oraz przedstawicieli różnych religii i zawodów. Można je odnaleźć w wielu miastach całej Europy i nie tylko. Zamysłem projektu jest ukazanie rożnorodności, ale też indywidualności każdego z nas. Wszyscy jesteśmy dziełami sztuki.

Prace artysty prezentowane były w takich galeriach jak: Pure Evil Gallery - London, Stary Browar - Poznań, Centrum Kultury Zamek – Poznań, Microsoft Store NYC Flagship - Nowy Jork, WellHung - Londyn, Centrum Promocji Kultrury - Warszawa, Punkt - Gdynia

someart.com