ZACNI PRZYJACIELE 2.0.
___
Z wielką przyjemnością zapraszamy na drugą edycję wystawy zbiorowej Zacni Przyjaciele. Jej głównym założeniem jest przybliżenie naszym odwiedzającym twórczości polskich artystów z dziedziny street art’u oraz ilustracji. Dodatkowo mamy zaszczyt poinformować, że podczas tego wieczoru w progach Galerii Zacnie odbędzie się również poznańska premiera długo oczekiwanego albumu „Street Art. Polska”. Będzie możliwość rozmowy z autorem - Pawłem Kwiatkowskim oraz nabycia własnego egzemplarza książki.
___
O wystawie Zacni Przyjaciele 2.0.
Na wystawie będziemy mieli zaszczyt gościć 13 artystów:
Cała wystawa będzie się dynamicznie zmieniać. Obowiązywać będzie zasada „kup i weź ze sobą”, czyli zakupioną pracę ściągamy ze ściany i zastępujemy kolejną pracą (niekoniecznie tego samego artysty). Wyjątkiem będzie wernisaż (09.12.2022), kiedy to prace będą do odbioru najwcześniej od dnia następnego. Printy / wydruki / ilustracje - jeśli będziemy mieli dostęp do więcej niż 1 sztuki to będzie możliwość zakupu i wyjścia od razu z pracą.
___
O albumie „Street Art. Polska”.
Książka jest zapisem podróży do źródeł street artu, inspiracji, które napędzają wybitnych artystów należących do ścisłej czołówki swojej dziedziny – nie tylko polskiej, ale i światowej.
Street art to fenomen mający już w Polsce przebogatą, kilkudziesięcioletnią historię. Zrodzony z doświadczeń graffiti, początkowo towarzyszący kulturze skate’owej, a później związany z hip-hopem, po latach wreszcie całkowicie oderwał się od subkultur czy trendów i obecnie stanowi wyłącznie ekspresję niespokojnego ducha indywidualnych twórców i twórczyń streetartowych. Od kilku lat wokół tej dyscypliny artystycznej panuje w Polsce spore zamieszanie, a to głównie za sprawą tzw. muralozy. W każdym większym mieście organizowane są festiwale muralowe, w czasie których powstają dziesiątki nowych prac, w tym także na zamówienie instytucji samorządowych i prywatnych firm. Niektóre z nich ze street artem mają tyle wspólnego, co koń z koniakiem.
„Street Art. Polska” to nie jest opracowanie teoretyczne ani nie rości sobie pretensji do stawiania diagnoz. To raczej niepowtarzalne spotkanie z artystami i artystkami, którzy zgodzili się podzielić z autorem swoimi osobistymi przemyśleniami, odczuciami i marzeniami. Powstała z kilkudziesięciu rozmów z polskimi twórcami książka prezentuje ich sylwetki, a także ich najsłynniejsze i ulubione dzieła. To zatem zaproszenie na jedyne w swoim rodzaju osobiste spotkanie z Cekasem, Chazmem 718, Czarnobylem, Egonem Fietke, Etnograffem, Graffunkiem, Jay Popem, Krik Kongiem, Lumpem, M-city, NeSpoon, Oteckim, Natalią Rak, Sainerem, SC Szymanem, Seikonem, Sepem, Someartem, Moną Tusz, Zbiokiem, a także nieodżałowanym, zmarłym w 2019 roku, Tonem.
___
Wystawę klasycznie otwieramy hucznym wernisażem przy winku i zacnej atmosferze towarzyskiej. Zapraszamy do wspólnego spędzenia z nami tego wieczoru. W dzień wernisażu będziemy na Was czekać do godz. 23:00, po czym zamykamy wrota i do oglądania wystawy zapraszać Was będziemy w standardowych godzinach otwarcia Galerii Zacnie (wtorki i środy w godz. 12:00 - 18:00). W pozostałe dni zachęcamy do umówienia się indywidualnie. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego sklepu internetowego
www.galeriazacnie.pl.Prace z wystawy będą dostępne do kupienia przez stronę po 11.12.2022.
Takiego wydarzenia nie można przegapić!
___
Do zobaczenia na wernisażu!
Magda & Bartek & Paweł
Galeria Zacnie & Wydawnictwo ARKADY